TJ Léčebna Košumberk na stupních vítězů náročného mistrovství České republiky

27.07.2024

TISOVÁ u Vysokého Mýta – O víkendu 13. a 14. července se konalo Mistrovství České a Slovenské republiky v para cyklistice, v jehož pořádání se obě země pravidelně střídají. Závody byly součástí mistrovství mládeže na silnici.

Na cyklisty čekala velice náročná trať, která prověřila všechny dovednosti nejen mladých, začínajících cyklistů i para cyklistů, a to jak náročná stoupání, rychlé sjezdy i samotnou vytrvalost v cílové rovince. V sobotu odpoledne, po velké noční bouřce, se na start časovky jednotlivců v délce 12 kilometrů postavila celá česká a slovenská špička společně s handbiky a tandemy.

Výsledky sportovců cyklo týmu TJ Léčebna Košumberk: časovka: Kategorie ženy T2 – 1. Kateřina Smolná (SK Jedlička Liberec), 2. Michala Švejdová, 3. Martina Vlčková (obě TJ Léčebna Košumberk). Kategorie ženy T1 – 1. Pavlína Vejvodová (SCK Asteria Dubí), druhá skončila Jana Veselá (TJ Léčebna Košumberk). Kategorie muži T2 – 1. Jindřich Mašín, 2. Zbyněk Charvát (oba SCK Asteria Dubí), 3. Karel Posekaný (TJ Léčebna Košumberk). Pod stupni vítězů se na šestém místě umístil náš František Vlček a sedmé místo uhájil Marek Hylský. V kategorii T1 se umístil Vladimír Vaverka na osmém místě. Václav Kubička se ve sloučené kategorii MC1 – MC3 umístil na sedmé pozici. Kategorii WC5 ovládla naše Věra Čejková.

Sobotní noc a nedělní ráno osvěžila bouřka a déšť, který se, jak mávnutím kouzelného proutku, proměnil v krásný slunný den, který přivítal účastníky hromadného závodu. Na rozdíl od rovinaté a rychlé časovky byla trať hromadného závodu postavena pro vrchaře s délkou 20 kilometrů. Výsledky cyklistů cyklo týmu TJ Léčebna Košumberk: Kategorie ženy T2 i T1 měly úplně stejné pořadí, jako v sobotní časovce (viz výše). Kategorie muži T2 – 1. suverénně uhájil Jindřich Mašín (SCK Asteria Dubí). Změna byla na druhé příčce, kdy Karel Posekaný (TJ Léčebna Košumberk) porazil třetího Zbyňka Charváta (SCK Asteria Dubí). Marek Hylský svůj závod bohužel nedokončil. Václav Kubička v kategorii MC2 dojel se ztrátou jednoho kola na sedmé pozici. Kategorii WC5 uhájila Věra Čejková.

Na závěr dejme slovo dvěma členům TJ Léčebna Košumberk:

Nejdříve závodník na tricyklu František Vlček: „Já si, ačkoliv jsem skončil v poli poražených, splnil sen. Téměř v padesáti letech jsem poprvé startoval při časovce z rampy jako na Tour de France. Byl to zážitek, ale nejdřív jsem se bál. Naštěstí mi pořadatelé a rozhodčí umožnili si to před samotným startem vyzkoušet. Jinak tratě časovky a hromadného závodu byly perfektně připravené a velice tvrdé. Navíc po oba dny pálilo slunce. Ale já to mám rád," dodal.

A co nám sdělila vedoucí cyklo týmu TJ Léčebna Košumberk Lenka Mervartová: „Děkuji celému týmu za skvělou reprezentaci klubu. Tratě byly náročné na fyzičku, počasí, i na psychiku, ale všichni se s tím statečně poprali, "doplnila.

Další závod se uskuteční v září jako součást Ústeckého půlmaratonu.